O projekte

Bytový dom Muchovo námestie je praktické, dostupné bývanie najmä pre mladých a cieľavedomých ľudí.  Leží na rovnomennom námestí v  bezprostrednej blízkosti najatraktívnejších  záujmových miest  Bratislavčanov v mestkej časti Petržalka.   Deväťpodlažný objekt s dvomi podzemným podlažiami je členený na dve priestorové hmoty.  Po obvode je doplnený vystúpenými balkónmi a zapustenými lodžiami, čo vytvára hravý a sympatický celkový architektonický dojem.  V ponuke je spolu  112 bytov a 13 apartmánov v štruktúre zväčša dvojizbových. Na prízemí sa nachádzajú atraktívne priestory pre služby a občiansku vybavenosť. V dvoch podzemných podlažiach a na vonkajšom teréne je dostatok parkovacích miest.

Námestie bolo pomenované podľa najvýznamnejšej osobnosti európskej secesie maliarovi a grafikovi Alfonsovi Muchovi. Tak , ako secesia položila základy moderného umenia 20. storočia, tak  aj  my v rámci projektu „Muchovo námestie“ chceme  ponúknuť objekt s novým moderným pohľadom na život, bývanie a komunitné spolužitie najmä mladých  ľudí.  Tri hlavné atribúty projektu sú:

Trvalá udržateľnosť

Naše stavby plánujeme tak, aby dlhodobo plnili svoj účel. Aby sa stali prirodzenou súčasťou v lokalite , kde vyrastú a nezaťažovali životné prostredie, boli úsporné a ekologické.  Cítime zodpovednosť za svoje dielo a jeho budúcu funkciu.  

  • Projekt  Muchovo námestie nebol navrhnutý ako maximalistické vyťaženie územia, ale aby logicky zapadol do existujúcej zástavby  a využil prirodzenú intenzitu voľného priestranstva.
  • Bytovom komplexe je zabezpečené ústredné vykurovanie a ohrev teplej vody centrálnym dodávateľom tepla v dotknutej lokalite, v bytoch je individuálne meranie tepla a teplej vody,
  • Energeticky úsporná budova klasifikovaná na úrovni B)

Chytré riešenia

Sme architekti a naše objekty sú plné našich nápadov a zlepšení.  Každý objekt si vytvárame sami vo vlastnej réžii  v našom ateliéri a do každého ďalšieho prenášame užitočné funkčné zlepšenia a chytré riešenia z minulých úspešných projektov.  

  • Modulová štruktúra podlaží umožňuje  (do určitého štádia dohotovenia objektu) spájať bytové jednotky a vytvárať vlastnú skladbu priestoru podľa želania klienta.
  • Použité sú 5-komorové plastové okná  s nadštandardným zvukoizolačným zasklením, samozrejmosťou je zakomponovaná regulovaná mikroventilácia.
  • Terasy bytov sú vybavené prívodom vody a osadené kohútikom na polievanie zelene, alebo napúšťanie detského bazénika.

Dôraz na kvalitu

Naše stavby sú výsledkom férovej a dlhodobej spolupráce s osvedčenými dodávateľmi, ktorých považujeme za svojich partnerov. Všetky záväzky máme riadne vysporiadané.  Kvalitný však nemusí znamenať drahý. Kvalitu chápeme ako  súčasť filozofie našej práce.  Sledujte čo už máme za sebou a pátrajte po našich referenciách.

  • Murivom je  klasická  tehla  Wienerberger,  zateplená  kombináciou minerálnej  vlny a polystyrénu.
  • Štandardné vybavenie bytu reprezentujú  renomované značky, ako  KLUDI, Geberit, JIKA, Legrand a iné.

Termín výstavby: 4Q 2015 - 2Q 2017